• Executive Leadership Team
    • Rob Carpenter

      Chief Executive Officer, Inspire Partnership Academy Trust

    • Melissa Carpenter

      Executive Headteacher Inspire Partnership

    • Aimi Vdovin

      Headteacher

    • Owen Phillips

      Deputy Headteacher

    • Jennifer McKenna

      Deputy Headteacher

    • Hannah Bywater

      Assistant Headteacher, EYFS and English

    • Lauren Murphy

      Assistant Headteacher and SENCo

  • Senior Leadership Team
    • Sarah Huxley

      Lead Practitioner, Phonics & Early Reading

    • Louise Mapp

      EYFS Phase Leader and Class Teacher Reception - Saplings

    • Janelle Artis

      Class Teacher Year 1- Hazel Tree

    • Hannah Stanton

      Lower Key Stage 1 Phase Leader and Class Teacher Year 2 - Hawthorn Tree

    • Kamaria Webber

      Lower Key Stage 2 Phase Leader and Class Teacher Year 3 - Elm Tree

    • Samantha Morton

      Upper Key Stage two Phase Leader and Class Teacher Year 6 - Cedar Tree

  • Teaching Staff
    • Lauren Murphy

      Assistant Headteacher and SENCo

    • Sarah Huxley

      Lead Practitioner, Phonics & Early Reading

    • Louise Mapp

      EYFS Phase Leader and Class Teacher Reception - Saplings

    • Janelle Artis

      Class Teacher Year 1- Hazel Tree

    • Hannah Stanton

      Lower Key Stage 1 Phase Leader and Class Teacher Year 2 - Hawthorn Tree

    • Kamaria Webber

      Lower Key Stage 2 Phase Leader and Class Teacher Year 3 - Elm Tree

    • Samantha Morton

      Upper Key Stage two Phase Leader and Class Teacher Year 6 - Cedar Tree

    • Kate Crowe

      Class Teacher - Nursery

    • Zoe Jackson

      Class Teacher Reception - Acorns

    • Ariane Borowska

      Class Teacher Reception

    • Ellie Montgomery

      Class Teacher Year 1 - Pine

    • Annie Nelson

      Class Teacher Year 1 - Hazel Tree

    • Sophie Alder

      Class Teacher Year 1 - Hazel (*on Maternity Leave)

    • Angela Major

      Class Teacher Year 2 - Sycamore

    • Natasha Mead

      Class Teacher Year 2 - Rowan Tree

    • Freddy Allen

      Class Teacher Year 3 - Chestnut

    • Jodie Waterton

      Science Lead and Class Teacher Year 3 - Elm Tree

    • Faith Meere

      Class Teacher Year 4 - Cherry Tree

    • Rebecca Aoumeur

      Class Teacher Year 4 - Juniper Tree & Languages Specialist

    • Tayo (Temi) Ogundare

      Class Teacher Year 5 - Beech Tree

    • Tao Lategan

      Class Teacher Year 5 - Willow Tree

    • Lily Day

      Class Teacher Year 5 - Palm Tree

    • Abby Sparrow

      Class Teacher Year 6 - Rose Tree

    • Des McCarey

      Class Teacher Year 6 - Oak Tree

    • Luke Charleson

      Music Specialist & PPA Cover

    • Theresa Stevens

      PPA Teacher

    • Joe O'Regan

      Sports Lead

    • Anna Morgan

      Class Teacher (*on maternity leave)

    • Joanna Long

      Class Teacher (*on maternity leave)
      Pupil Personal Development Lead

    • Joel Smalley

      Schools Direct Class Teacher

    • James Grant

      Schools Direct Class Teacher

  • Teaching Assistants & Other Staff
    • Denise McCarthy

      Higher Level Teaching Assistant (HLTA)
      Extended Provision Manager

    • Samantha Ford

      Early Years Practitioner - Nursery

    • Ida Rosida

      Early Years Practitioner

    • Lauren Bell

      Early years Practitioner - Reception

    • Rumana Kayani

      Early Years Practitioner - Reception

    • Tina Wymark

      Early Years Practitioner - Reception

    • Sarah Fredricks

      Teaching Assistant - KS1

    • Emma Belfield

      Teaching Assistant KS1

    • Tina Evans

      Teaching Assistant - KS1
      Extended Provision Assistant

    • Michele Smith

      Teaching Assistant - KS1

    • Shannon Ward

      Teaching assistant - KS1

    • Richa Pingle

      Teaching Assistant - KS1

    • Terri Shepherd

      Teaching Assistant - LKS2

    • Michell Dixon

      Teaching Assistant - LKS2

    • Simon Lee

      Teaching Assistant - LKS2

    • Linda Payne

      Teaching Assistant - LKS2

    • Jade Tran

      Teaching Assistant - LKS2

    • Elizabeth Agbebi

      Teaching Assistant - UKS2

    • Zara Smith

      Teaching Assistant - UKS2

    • Blair Bidmead

      Teaching Assistant - UKS2

    • Kiara Igbinovia

      Teaching Assistant - UKS2

    • Kim Wan

      Teaching Assistant - UKS2

    • Ms Taylor

      Teaching Assistant - UKS2

    • Tina Town

      Teaching Assistant - UKS2

    • Benjamin Randell

      Teaching Assistant - UKS2

    • Madison Hall

      Teaching Assistant (*on maternity leave)

    • Amy Bairstow

      Art Specialist

    • Jessica Gratien-McMahon

      Head of Counselling, Psychotherapy and Wellbeing (*on maternity leave)

    • John Laws

      Learning Mentor

    • Sarah Dansu

      Learning Mentor

    • Ama Aggrey

      Breakfast Club Assistant

    • Ashley Robinson

      Meals Supervisor

    • Isobel Moors

      Assistant Psychologist

    • Amy Bairstow

      Art Specialist

  • Office & Premises Team
    • Una Grant

      Finance and HR Manager - - Inspire Partnership Greenwich Hub

    • Angela Joyce

      HR and Finance Officer - Inspire Partnership Greenwich Hub

    • Julie Sillince

      Home School Liaison Officer

    • Sarah Sweet

      Administration Manager - Inspire Partnership Greenwich Hub

    • Sarah White

      Data Manager - Inspire Partnership Greenwich Hub

    • Kelly Powell

      Administrative Assistant

    • Will Connolly

      Trust Premises Manager

    • Maurice Greaves

      Repair and Maintenance Officer

    • Robert Ivie

      Health and Safety Compliance Officer and Premises Assistant - Inspire Partnership Greenwich Hub

    • Mark Daws

      Maintenance Officer - Inspire Partnership Greenwich Hub

    • Isobel Moors

      Assistant Psychologist